top of page

Katarsis & tunatoon

Hakkımızda

 2008 yılında butik bir içerik üretim şirketi olarak kurulan Katarsis Film; Ödüllü Sinema filmleri, Belgesel Dizileri, Reklam Filmleri ve Psikolojik içerikli format üretimleri ile yoluna devam etmektedir.

 2020 yılında Tunatoon markası ile "Faydalı İçerik" mottosuyla Çocuk Programı, Çizgi film, Animasyon Film gibi alanlarda da pedagojik altyapısı sağlam, tasarımları özgün  içerikler üretmeye başlamıştır.

HÜSEYİN ELEMAN

Çukurova Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık eğitimi alan Hüseyin Eleman; mesleğine devam ederken bir yandan sinema ve medya sektörüne ilgisini geliştirip; ilk uzun metrajlı bağımsız filmi “Fedakar” ile 48. Altın Portakal Film Festivali'nde yarışmış ve ulusal uzun metrajlı film kategorisinde Behlül Dal jüri özel ödülünü kazanmıştır.

2012 yılında psikolojik içerikli ikinci uzun metrajlı bağımsız filmi “Mutlak Adalet” in senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenmiştir.

2015 yılında korku-gerilim filmi “Çağrılan” ın yönetmenliğini ve  2015 - 2018 yılları arasında TRT Belgesel Kanalında yayınlanan “Nöropsikoloji, Engelleri Aşanlar, Davranış Bilimi, Psikopatoloji ve Psikiyatri Günlükleri” gibi psikolojik içerikli belgesel dizilerinin proje tasarımını, senaristliğini ve yönetmenliğini yapmıştır.

2019 yılında yine senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı Aklımı Seveyim adlı son filmi post prodüksiyon aşamasındadır.

Evli ve bir çocuk babası olan yönetmen, bir eğitim kurumunda Psikolojik Danışmanlık yapmakta ve anlatacak yeni hikayelerin hazırlıklarına devam etmektedir.

bottom of page